27.02.2019
Konferencja uzyskała status ogólnopolski. Była to pierwsza konferencja o tej tematyce, kierowana do środowiska studenckiego trójmiasta, która odbyła się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
W konferencji wzięło udział 45 uczestników, w tym 5 wygłosiło w jej czasie swoje referaty. Najlepsze wystąpienie, wyróżnione przez Komisję Naukową, zostało wygłoszone przez pana Adriana Perdyana, który zaprezentował pracę oryginalną: „Chemioterapia paliatywna czy pankreatektomia? – analiza pacjentów z rakiem trzustki przy pomocy kalkulatora ACS NSQIP.”. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać licznych wykładów eksperckich w wykonaniu: prof. Ewy Bień, prof. Renaty Zauchy, prof. Moniki Lichodziejewskiej-Niemierko, Wojciecha Lepperta prof. UMP oraz psychoonkologa – dr Justyny Janiszewskiej.
Wykłady poruszały tematy będące w ścisłym związku z problemami klinicznymi spotykanymi nie tylko przez lekarzy zajmujących się medycyną paliatywną – min. terapii daremnej, problemów psychologicznych i zaburzeń psychicznych pacjentów obciążonych chorobami terminalnymi lub specyfiki i problematyki opieki paliatywnej w pediatrii.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez studentów zrzeszonych w Studenckim Towarzystwie Naukowym GUMed, którzy należą do kół naukowych Onkologii i Radioterapii oraz Geriatrii.